JÓGA pro rok 2017 / 2018

Otevřené lekce jsou bez rezervace, lze na ně přijít a zaplatit jednorázové vstupné či si zakoupit permanentku (zvýhodněné vstupy). Otevřené lekce jsou vhodné pro všechny, kteří mají nepravidelný režim.

Kurz je uzavřený soubor lekcí, kde jednotlivé lekce navazující na sebe. Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravidelnost a možnost posouvat se dále. Do všech kurzů je nutné řádné přihlášení a úhrada kurzovného předem.

 

PONDĚLÍ
8:15 - 9:35
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
SENIOR JÓGA
Open lekce


PONDĚLÍ
18:30 - 19:50
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
PRÁNA FLOW JÓGAOpen lekce
mírně pokročilí

PONDĚLÍ
16:50 - 18:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKurz - 10 lekcí
(15. 1. - 19.3. 2018)
Cena 1200 Kč
Přihlásit se
Kurz naplněn, přihlásit se jako náhradník
ÚTERÝ
16:50 - 18:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKurz - 10 lekcí
(16. 1. - 20.3. 2018)
Cena 1200 Kč
Přihlásit se
Kurz naplněn, přihlásit se jako náhradník
ÚTERÝ
19:00 - 20:10
RATIBOŘ
Budova bývalého Svazarmu
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
začátečníci, mírně pokročilí
ČTVRTEK
18:00 - 19:15
NAPAJEDLA
DDM Matýsek
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
mírně pokročilí
lekce se neuskuteční 26. 10., 16.11., 7.12.
PÁTEK
15:45 - 17:00
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY - LEVEL II.Kurz - 10 lekcí
(5. 1. - 16. 3. 2018)
Cena 1500 Kč
Přihlásit se
Volných 9 z 20 míst
PÁTEK
17:30 - 18:45
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY - LEVEL I.Kurz - 10 lekcí
(5. 1. - 16. 3. 2018)
Cena 1500 Kč
Přihlásit se
Kurz naplněn, přihlásit se jako náhradník
PÁTEK
19:15 - 20:15
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
SATSANGOpen - 1x měsíčněJen v termínech 13.10., 10.11., 8.12.
NEDĚLE
18:30 - 19:50
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
mírně pokročilí, pokročilí

 

OPEN LEKCE

Senior jóga – tato lekce jógy je spojením Hatha jógy, Spinální jógy a Yin jógy. Lekce jsou vedeny v pomalejším stylu s uvolněním v oblasti zad a pánve, s delšími výdržemi v jednodušších pozicích a hlubším dýcháním s přihlédnutím k individuálním potřebám a využitím pomůcek. Začátek lekce je věnován úvodní pranajámě, která zklidní tělo a připraví ho na následující ásany, v závěru lekce si tělo odpočine v relaxaci. Lekce jsou určeny pro začátečníky, pro osoby, které mají problémy se zády, s pohybovým aparátem a také pro ty, kteří hledají v lekcích uvolnění a zklidnění.

Prána Flow jóga – lekce jógy, která klade důraz na propojení dechu a pohybu, na uvolnění energie (prány) v těle pomocí nejen twistových asán, zklidnění mysli a odbourání stresu. V této lekci se nejen uvolníte, ale uvědomíte si, jak Vám správně provádění pozice umožní si ji vychutnat, netrápit se a pomalu přestat ulpívat na výsledcích. V lekcích se využívají pomůcky např. deky, bloky a pásky.

Jóga pro radost – lekce ve stylu flow jógy propojuje poznatky, které lektorka získala během své letité jógové praxe. Využívá prvky vycházející z Jivamukty jógy, Vinyasa flow jógy, Radža jógy a terapeutické jógy. V lekci je pozornost zaměřena na sladění dechu a pohybu, propojení myšlenkových pochodů a jednotlivých pohybů do jógových sekvencí.  Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění, prodýchání, zahřátí těla. Poté následují sekvence ve stoji,  záklonové a předklonové sekvence a závěrečné  uvolnění v relaxací. Lekce se vyvíjejí dle aktuální potřeby klientů, proto je každá lekce pojata v jiném duchu a postavena na jiné koncepci. Nechte volně plynout dech a získejte prožitek z každého pohybu – to je motto lekce.

Venkovní jóga – letní jógové setkání v příjemných venkovních prostorách. Lekce budou různorodé zaměřené na protažení i posílení celého těla, zohledňující i aktuální teploty. V červenci a srpnu v zámeckém parku Kinských (Valašské Meziříčí) pondělky a středy od 18 h. Jen za příznivého počasí – tj. necvičíme za deště. Začátečníci jsou vítáni 🙂

 

 

KURZY

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

Kurz je určen všem začátečníkům, ale i všem, kteří jsou samouci či navštěvují open lekce a chtějí si zopakovat techniku jógových pozic a získat hlubší poznatky. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí. Každý kurz má jinou náplň, proto je možné absolvovat několik kurzů a poté plynule přejít do lekcí pro mírně pokročilé.

 

JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level I

Kurz je určen všem začátečníkům, ale i všem, kteří jsou samouci či navštěvují open lekce a chtějí si zopakovat techniku jógových pozic a získat hlubší poznatky. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.

 

JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level II

Kurz je určen pokročilým začátečníkům, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic a dechových technik, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam. Budeme opakovat a prohlubovat znalosti dechových technik, vyzkoušíme si nové jógové sekvence a pozice a nebude chybět jógová filosofie. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a základy dechových technik.

 

KURZ YIN JÓGY

Yin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Pozornost bude věnována působením na pojivové tkáně v těle, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Smyslem jednotlivých lekcí je naučit se uvolňovat oblasti okolo pánve, kyčlí, třísel, prodýchání těchto oblasti a získání nového pocitu z jógy. Budeme vnímat své tělo, naciťovat se na něho a poslouchat hloubku našeho dechu. Mezi pozitivní účinky Yin jógy patří prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie, i pro úplné začátečníky, pro jedince, kteří hledají harmonii nejen pro tělo, ale také pro mysl. Vhodný i pro těhotné od ukončeného prvního trimestru a pro osoby s problémy se zády, dále pro sportovce jako kompenzační cvičení.