JÓGA pro rok 2017 / 2018

Otevřené lekce jsou bez rezervace, lze na ně přijít a zaplatit jednorázové vstupné či si zakoupit permanentku (zvýhodněné vstupy). Otevřené lekce jsou vhodné pro všechny, kteří mají nepravidelný režim.

Kurz je uzavřený soubor lekcí, kde jednotlivé lekce navazující na sebe. Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravidelnost a možnost posouvat se dále. Do všech kurzů je nutné řádné přihlášení a úhrada kurzovného předem.

Prosím, přečtěte si na konci stránky storno podmínky a základní pravidla.

 

PONDĚLÍ
8:15 - 9:35
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
SENIOR JÓGA
Open lekce


PONDĚLÍ
16:50 - 18:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKYKurz - 12 lekcí
(26. 3. - 18. 6. 2018)
Cena 1440 Kč
KURZ NAPLNĚN
PONDĚLÍ
18:30 - 19:50
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
PRÁNA FLOW JÓGAOpen lekce
mírně pokročilí

ÚTERÝ
16:50 - 18:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKYKurz - 11 lekcí
(27. 3. - 19. 6. 2018)
Cena 1320 Kč
KURZ NAPLNĚN
ÚTERÝ
19:00 - 20:10
RATIBOŘ
Budova bývalého Svazarmu
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
začátečníci, mírně pokročilí
STŘEDA
7:20 - 8:40
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
MINIKURZ YIN JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKURZ NAPLNĚNNOVÝ KURZ JIŽ V KVĚTNU
STŘEDA
18:10 - 19:30
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
YIN JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKurz - 11 lekcí
(4. 4. - 20. 6. 2018)
Cena 1540 Kč
Přihlásit se
Kurz naplněn, přihlásit se jako náhradník
ČTVRTEK
18:00 - 19:15
NAPAJEDLA
DDM Matýsek
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
mírně pokročilí
Lekce nebude 29.3.,
22. 3. výmečně začínáme v 17.45
PÁTEK
15:45 - 17:00
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉKurz - 11 lekcí
(6. 4. - 22. 6. 2018)
Cena 1650 Kč
Přihlásit se
volná 4 místa z 18
PÁTEK
17:30 - 18:45
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKYKurz - 11 lekcí
(6. 4. - 22. 6. 2018)
Cena 1650 Kč
Přihlásit se
Kurz naplněn, přihlásit se jako náhradník
NEDĚLE
17:00 - 18:00
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKYKurz - 11 lekcí
(8.4. - 24. 6. 2018)
Cena 1540 Kč

Přihlásit se
volné 4 místa z 25
NEDĚLE
18:30 - 19:50
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
mírně pokročilí, pokročilí

Záskok 1. a 15. 4. Katka Valtová

 

OPEN LEKCE

Senior jóga – tato lekce jógy je spojením Hatha jógy, Spinální jógy a Yin jógy. Lekce jsou vedeny v pomalejším stylu s uvolněním v oblasti zad a pánve, s delšími výdržemi v jednodušších pozicích a hlubším dýcháním s přihlédnutím k individuálním potřebám a využitím pomůcek. Začátek lekce je věnován úvodní pranajámě, která zklidní tělo a připraví ho na následující ásany, v závěru lekce si tělo odpočine v relaxaci. Lekce jsou určeny pro začátečníky, pro osoby, které mají problémy se zády, s pohybovým aparátem a také pro ty, kteří hledají v lekcích uvolnění a zklidnění.

Prána Flow jóga – lekce jógy, která klade důraz na propojení dechu a pohybu, na uvolnění energie (prány) v těle pomocí nejen twistových asán, zklidnění mysli a odbourání stresu. V této lekci se nejen uvolníte, ale uvědomíte si, jak Vám správně provádění pozice umožní si ji vychutnat, netrápit se a pomalu přestat ulpívat na výsledcích. V lekcích se využívají pomůcky např. deky, bloky a pásky.

Jóga pro radost – lekce ve stylu flow jógy propojuje poznatky, které lektorka získala během své letité jógové praxe. Využívá prvky vycházející z Jivamukty jógy, Vinyasa flow jógy, Radža jógy a terapeutické jógy. V lekci je pozornost zaměřena na sladění dechu a pohybu, propojení myšlenkových pochodů a jednotlivých pohybů do jógových sekvencí.  Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění, prodýchání, zahřátí těla. Poté následují sekvence ve stoji,  záklonové a předklonové sekvence a závěrečné  uvolnění v relaxací. Lekce se vyvíjejí dle aktuální potřeby klientů, proto je každá lekce pojata v jiném duchu a postavena na jiné koncepci. Nechte volně plynout dech a získejte prožitek z každého pohybu – to je motto lekce.

Venkovní jóga – letní jógové setkání v příjemných venkovních prostorách. Lekce budou různorodé zaměřené na protažení i posílení celého těla, zohledňující i aktuální teploty. V červenci a srpnu v zámeckém parku Kinských (Valašské Meziříčí) pondělky a středy od 18 h. Jen za příznivého počasí – tj. necvičíme za deště. Začátečníci jsou vítáni 🙂

 

 

KURZY


KURZ YIN JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Yin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Pozornost bude věnována působením na pojivové tkáně v těle, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Smyslem jednotlivých lekcí je naučit se uvolňovat oblasti okolo pánve, kyčlí, třísel, prodýchání těchto oblasti a získání nového pocitu z jógy. Budeme vnímat své tělo, naciťovat se na něho a poslouchat hloubku našeho dechu. Mezi pozitivní účinky Yin jógy patří prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie, i pro úplné začátečníky, pro jedince, kteří hledají harmonii nejen pro tělo, ale také pro mysl. Vhodný i pro těhotné od ukončeného prvního trimestru a pro osoby s problémy se zády, dále pro sportovce jako kompenzační cvičení.

 

KURZ PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY (Val. Meziříčí)

Kurz je určen všem začátečníkům, ale i všem, kteří jsou samouci či navštěvují open lekce a chtějí si zopakovat techniku jógových pozic a získat hlubší poznatky. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí. Každý kurz má jinou náplň, proto je možné absolvovat několik kurzů a poté plynule přejít do lekcí pro mírně pokročilé.

 

JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level I

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří by rádi začali s jógou objevovat svůj potenciál. Je veden krok za krokem, tzn. v prvních lekcích jsou vysvětleny základy plného jógového dechu a dech jako základní kámen jógy, dále základní pozice, které jsou následně rozvíjeny do náročnějších sekvencí. Důraz je kladen na správné dýchání, propojení dechu a pozic a také správné provádění pozic, což zajišťují asistence lektora. Jednotlivé pozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.

 

JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

 

JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ (ZLÍN) Level II/III

Kurz je určen mírně pokročilé, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic, dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme zkoušet přípravy na náročnější pozice, především inverzní pozice, z jógové filosofie dokončíme Patandžaliho Jogasútry a v naší jógové praxi nebudou chybět ani pravidelné meditace. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

 

Storno podmínky kurzů, platnost permanentek

Kurzy jsou pravidelně na sebe navazující lekce, tudíž pokud se rozhodnete pro kurz, je dobré, abyste jej z větší části absolvovali. V kurzu si lze 2 zameškané lekce po domluvě nahradit (náhrady se vybírají do skončení kurzu, nelze si nahrazovat nevyužité lekce v novém kurzu). V případě dlouhodobé nemoci se lze domluvit na individuálním postupu, v tomto případě prosím o lékařské potvrzení.

Účast na kurzu můžete zrušit maximálně 5 dní před jejich začátkem. Poté je účtován storno poplatek ve výši 50% z ceny kurzu. Pokud účast zrušíte méně něž 24hodin před zahájením kurzu, je platba již nevratná. V obou případech za sebe můžete poslat náhradníka.

Permanentky jsou cenově zvýhodněny oproti jednorázovým vstupům, proto je i jejich doba platnosti omezena na 4 měsíce od zakoupení (u permanentek na 10 vstupů). Po této době již nelze platnost prodlužovat, ani vracet peníze.