JÓGA pro rok 2024

Otevřené lekce jsou bez rezervace, lze na ně přijít a zaplatit jednorázové vstupné či si zakoupit permanentku (zvýhodněné vstupy). Otevřené lekce jsou vhodné pro všechny, kteří mají nepravidelný režim.

Kurz je uzavřený soubor lekcí, kde jednotlivé lekce navazující na sebe. Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravidelnost a možnost posouvat se dále. Do všech kurzů je nutné řádné přihlášení a úhrada kurzovného předem.

Prosím, přečtěte si na konci stránky storno podmínky a základní pravidla.

Obchodní podmínky

  

ROZVRH BĚHEM LÉTA

 

PONDĚLÍ
18:00 - 19:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
zahrada zámku Kinských
VENKOVNÍ JÓGA FLOW JÓGAKaždé pondělí 1.7. - 26.8.
dobrovolný příspěvek
STŘEDA
18:00 - 19:00
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
zahrada zámku Kinských
VENKOVNÍ JÓGAPOMALÁ A ZDRAVOTNÍ JÓGA - vhodné i pro úplné začátečníkyVybrané termíny - 17.7., 31.7., 7.8., 14.8. 21.8.
dobrovolný příspěvek
ČTVRTEK
17:45 - 18:45
NAPAJEDLA
místo bude upřesněno
VENKOVNÍ JÓGAFLOW JÓGAVybrané termíny - 11.7., 25.7., 8.8., 15.8.
dobrovolný příspěvek
ČTVRTEK
17:00 - 18:00
ZLÍN
zahrada Královy vily
VENKOVNÍ JÓGAVENKOVNÍ JÓGA1.8. / v případě nepříznivého počasí se lekce koná ve studiu Satyam, cena 300 Kč
PÁTEK
17:00 - 18:10
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
YIN & YANG JÓGAKURZ: 5 lekcí / 1100 Kč / 12.7. - 16.8. / lekce nebude 19.7.KURZ NAPLNĚN
NEDĚLE
18:00 - 19:00 POZOR ZMĚNA ČASU
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
CORE FLOWOPEN LEKCE7.7. - 18.8., cena 200 Kč nebo předplatné
POZOR - lekce se nekoná 14.7.

 

 

ROZVRH OD ZÁŘÍ 2024

 

PONDĚLÍ
17.00 - 17.55
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
JÓGA PRO LEHCE POKROČILÉKurz: 9. 9. - 9.12.2024 / 10 lekcí - lekce se nekonají 16.9., 23.9., 28.10.Cena za kurz 2000 Kč
Přihlásit se
5 volných míst
PONDĚLÍ
18:15 - 19:30
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
VINYASA FLOW JÓGAOpen lekce - mírně pokročilí / pokročilí
Od 2. 9., lekce se nekoná 16. a 23.9. cena 150 Kč nebo permanentka
ÚTERÝ
17.00 - 17.55
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKurz: 10.9. - 3.12.2024 / 11 lekcí / lekce se nekonají 17.9. + jeden vybraný termínCena za kurz 2200 Kč
Přihlásit se
Volná místa
ČTVRTEK
17:45 - 18:45
NAPAJEDLA DDM Matýsek
CORE FLOWOpen lekce - pokročilí začátečníci / mírně pokročilíOd 12.9., cena 150 Kč nebo permanentka
PÁTEK
16:00 - 17:20
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉKurz: 6. 9. - 6.12.2024 / 10 lekcí - lekce se nekonají 20.9., 11.10., 15.11.Cena za kurz 2450 Kč
Přihlásit se
PÁTEK
17:35 - 18:35
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKYKurz: 6. 9. - 6.12.2024 / 10 lekcí - lekce se nekonají 20.9., 11.10., 15.11.Cena za kurz 2450 Kč
Přihlásit se
NEDĚLE
17:30 - 18:45
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
CORE FLOWOpen lekce - pokročilí začátečníci / mírně pokročilí
Od října ve formě uzavřeného kurzu
Cena 250 Kč za open lekci
Cena za kurz 2700 Kč / 11 lekcí od 29.9.

 

 

 

OPEN LEKCE

Vinyasa Flow jóga / Dynamická jóga – lekce jógy, která klade důraz na propojení dechu a pohybu, na uvolnění energie (prány) v těle pomocí twistových ale i jiných energetických ásan. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé, až pokročilé jógové praktikanty. Lekce je vedena ve stylu flow, jednotlivé pozice na sebe navazují v sekvencích, které jsou zaměřeny primárně na získání svalové síly, pružnosti, ale také pozornosti k sobě samému. Na začátku lekce dochází ke zklidnění pomocí dechových technik, chantingu mantry a koncentrace či meditace, dále rozvíjíme svou sílu v sekvenci bojovníků a balančních sekvencích a pružnost ve twistových, záklonových a předklonových pozicích. Závěr patří inverzním pozicím  a zklidnění v relaxaci. Doporučená délka praxe – alespoň jeden rok.

Core Flow – je jógový styl, který vychází z Vinyasa Flow jógy a jedná se o fyzicky náročnější, ale zábavnou formu práce s tělem.  Core Flow jóga dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje a  očišťuje organismus a celé tělo zbavuje únavy, napětí a stresu. V této lekci se nejen protáhnete, ale uvědomíte si, jak i skrze náročnější pozice můžete budovat svou vnitřní sílu a vytrvalost a skrze dech naopak kultivovat jemnost v těle. Budeme vnímat dech, ne jako překážku, ale jako pomocníka, který Vám jógovou praxi výrazně zjednodušší. Lekce je vedena ve stylu Flow a je zaměřena na pozice, které zpevňují střed, protože při správném zapojení středu těla se stávají pozice daleko jednodušší. Lekce se vyvíjí dle aktuálních potřeb klientů, ročního období a vlivu měsíce. Možná budete překvapeni, když zjistíte, že je lekce vedena hlasovými instrukcemi a doprovázena asistencemi lektora (hands on). Většina pozic má několik stupňů náročnosti, lektorka dává vždy na výběr několik možností, jak pozici či sekvenci provést, aby pro Vás byla přínosem. Pro lepší komfort můžete využít i jógové pomůcky. A bonusem je pečlivě připravený playlist sestavý vždy pro danou lekci, protože skrze hudbu to někdy jde lépe.


 

KURZY

KURZ  JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY  Level I / JÓGA OD ZAČÁTKU PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří často přicházejí do kurzu buď s bolestmi zad (či jinou částí těla) nebo s neklidnou myslí. V kurzu budeme jak „cvičit“, tak i relaxovat a učit se, jak zvládnout dechovými, meditačními a relaxačními technikami tempo tohoto světa. Kurz je veden krok za krokem, tzn. v prvních lekcích jsou vysvětleny základy plného jógového dechu a dech jako základní kámen jógy, dále jednoduché pozice, které jsou následně rozvíjeny do náročnějších sekvencí. Důraz je kladen na správném dýchání a správném provádění pozic, což zajišťují i asistence lektora. Jednotlivé pozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Každá pozice obsahuje modifikace a různé stupně náročnosti, aby ji mohli zvládnout opravdu všichni. Pro lepší komfort používáme pomůcky a zohledňuje se i aspekt fyzioterapie tak, aby jóga sloužila  a neubližovala. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.

 

KURZ  JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY  Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

 

KURZ  JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ  Level II/III

Kurz je určen pro mírně pokročilé až pokročilé praktikanty, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic, dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, praxi obohatíme o meditaci a v rámci ásanové praxe si vyzkoušíme i náročnější pozice. Tématem tohoto kurzu budou balance, rovnováha a s ní spojená práce s dolními končetinami. V rámci ásanové praxe se zaměříme na získání flexibility i svalové síly dolních končetin, protažení hamstringů a seznámíme se i se správným postavením chodidel jako hlavních opěrných bodů nejen v józe. Postupně budeme rozvíjet rovnováhu celého těla v jednodušších a posléze složitějších balančních pozicích. V jógové filosofii budeme studovat poznatky z jednoho ze základních jógových spisů – Pataňdžaliho Jóga Sútry. Projdeme si všechny čtyři knihy tohoto jógového spisu a důležité pasáže si podrobně rozebereme a vysvětlíme.  Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí (hands on). Vhodná je minimální pravidelná roční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

 

KURZ ÚVOD DO MEDITACE PRO ZAČÁTEČNÍKY

Meditace se stává posledních pár let nedílnou součástí lekcí jógy, ale i našich životů. V tomto hektickém světě plném informací a podnětů je někdy těžké se zastavit, zpomalit, vnímat své tělo a hlavně být pozorovatel svých myšlenek. Často slýchám: „Nemůžu usnout, pořád musím na něco myslet.“ Nebo: „Mám tolik myšlenek, že nevím, jak začít a jak s nimi pracovat, co dříve udělat a co odložit na později.“ Tok myšlenek nelze zastavit, ale pravidelnou meditační praxí můžete zlepšit Vaši pozornost a zklidnit Vaši mysl. Na kurzu se dozvíte, co jsou meditace a jaký je rozdíl mezi meditací a relaxací. Porozumíte skutečnému významu a přínosům pro váš život. Pochopíte meditační techniky a jejich odlišnosti, abyste si mezi nimi našli tu pravou pro sebe. V každé lekci se seznámíte s jednoduchou meditací a společně pak budeme hledat motivaci začít meditovat pravidelně a zahrnout meditace do svých denních rituálů.

 

KURZ VINYASA FLOW JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY / FLOW JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Vinyasa Flow jóga je v současnosti velmi populární styl dynamické jógy. Vinyasa znamená přechod z pozice do pozice za pomocí dechu a flow je plynulost, která právě vytváří jemné přechody mezi pozicemi bez dlouhých vydrží. Kurz je zaměřen na základy tohoto jógového stylu. Budeme probírat správnost provedení základních jógových pozic a sekvencí, plynulost přechodů a využití dechu ujjájí. V kurzu se nebudou probírat jógová témata a jen okrajově se dotkneme nádam a manter. Kurz je určen pro zdravé začátečníky i mírně pokročilé jiných jógových stylů.

Pro koho je kurz vhodný:

– pro ty, které pomalé jógové styly nudí a usínají v nich;
– pro zdravé jedince, kterým chybí pohyb;
– pro všechny, kteří se chtějí něco nového naučit, získat správný poměr síly a pružnosti;
– pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zároveň mají plnou mysl, která je neustále zaměstnává;
– pro ty, kterým nevadí, že se na lekci zpotí;
– pro začátečníky, kteří chtějí chodit na otevřené lekce Vinyasa Flow jógy, Hatha Flow jógy, Ashtanga Vinyasa Flow jógy aj. a nemají potřebné základy;
– pro všechny, kteří prostě jen chtějí

 

KURZ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je zaměřen na správném nácviku dýchání a provádění základních uvolňujících pozic. Dech je důležitou součástí života a v dnešní době to platí dvojnásob, proto první lekce budou věnovány dechovým technikám, jejich vysvětlení a účinky působící na tělo. V každé lekci také budeme využívat poznatků správného nastavení těla a jednoduchých terapeutických a jógových pozic. Cílem kurzu je získat správné pohybové návyky a pomocí základních pozic a pohybů, které budete moci provádět i sami doma, uvolňovat napětí v zádech.  Kurz je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním a problémy se zády, sportovce, zdravotně omezené osoby, seniory i pro ty, kteří mají neukotvenou mysl a chtějí se naučit v józe zklidnit a odpočívat.

 

KURZ YIN JÓGA  A  PRANAYAMA

Yin jóga se řadí mezi pomalé jógové styly a díky svému principu nenásilí a delší dobou výdrží v jednotlivých pozicích si získává stále větší pozornost mezi začínajícími, ale i praktikujícími jogíny. Yin jóga působí na hluboce uložené pojivové tkáně, které mají tendenci se stahovat. Díky maximálnímu uvolnění a delší době v pozicích dochází k práci s těmito tkáněmi a tělo se stává uvolněnější a flexibilnější. V kurzu zaměříme pozornost na práci s pánví a kyčlemi, které mohou mít za následek dlouhodobé bolesti zad. Lekce je vhodná pro ženy i muže a pro všechny úrovně pokročilosti i pro úplné začátečníky. Uvolníme napětí v oblasti pánve, přispějeme ke zlepšení prokrvení orgánů uložených v břiše a podbřišku, protáhnete spodní část zad a celkově zregenerujeme tělo a zklidníme mysl.

 

KURZ RELAXAČNÍ JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je zaměřen na spojení dechu a relaxačních pozic. Koncepce kurzu vychází z terapeutické jógy a Yin jógy, tedy pomalých zdravotních stylů, které současná posturální jóga nabízí. Pozornost je zaměřena na správném provedení pozic s účinkem uvolnění. K tomu budeme využívat všechny jógové pomůcky, které má studio k dispozici. Dech se nechává volně plynout, postupem času a jeho nácvikem dochází k zapojení plného jógového dechu do jednotlivých pozic. Kurz je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním a problémy se zády, sportovce, zdravotně omezené osoby, seniory i pro ty, kteří mají neukotvenou mysl a chtějí se naučit v józe zklidnit a odpočívat.

 

KURZ YIN JÓGA  PRO ZAČÁTEČNÍKY

Yin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Pozornost bude věnována působením na pojivové tkáně v těle, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Smyslem jednotlivých lekcí je naučit se uvolňovat oblasti okolo pánve, kyčlí, třísel, prodýchání těchto oblasti a získání nového pocitu z jógy. Budeme vnímat své tělo, naciťovat se na něho a poslouchat hloubku našeho dechu. Mezi pozitivní účinky Yin jógy patří prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie, i pro úplné začátečníky, pro jedince, kteří hledají harmonii nejen pro tělo, ale také pro mysl. Vhodný i pro těhotné od ukončeného prvního trimestru a pro osoby s problémy se zády, dále pro sportovce jako kompenzační cvičení.

 


Storno podmínky kurzů, platnost permanentek

Kurzy jsou pravidelně na sebe navazující lekce, tudíž pokud se rozhodnete pro kurz, je dobré, abyste jej z větší části absolvovali. V dlouhém kurzu si lze 2 zameškané lekce po domluvě nahradit (náhrady se vybírají do skončení kurzu, nelze si nahrazovat nevyužité lekce v novém kurzu), v krátkém kurzu lze 1 zameškanou lekci nahradit. V případě dlouhodobé nemoci se lze domluvit na individuálním postupu, v tomto případě prosím o lékařské potvrzení.

Účast na kurzu můžete zrušit maximálně 5 dní před jejich začátkem. Poté je účtován storno poplatek ve výši 50% z ceny kurzu. Pokud účast zrušíte méně než 24 hodin před zahájením kurzu, je platba již nevratná. V obou případech za sebe můžete poslat náhradníka.

Permanentky jsou cenově zvýhodněny oproti jednorázovým vstupům, proto je i jejich doba platnosti omezena na 7 týdnů (5 vstupů), 13 týdnů (10 vstupů) nebo 20 týdnů (15 vstupů). Po této době již nelze platnost prodlužovat, ani vracet peníze.