JÓGA pro rok 2017 / 2018

Otevřené lekce jsou bez rezervace, lze na ně přijít a zaplatit jednorázové vstupné či si zakoupit permanentku (zvýhodněné vstupy). Otevřené lekce jsou vhodné pro všechny, kteří mají nepravidelný režim.

Kurz je uzavřený soubor lekcí, kde jednotlivé lekce navazující na sebe. Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravidelnost a možnost posouvat se dále. Do všech kurzů je nutné řádné přihlášení a úhrada kurzovného předem.

Prosím, přečtěte si na konci stránky storno podmínky a základní pravidla.

 

Jóga od září 2018

PONDĚLÍ
18:30 - 19:50
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
SVČ Domeček
PRÁNA FLOWOpen lekce
mírně pokročilí, pokročilí

STŘEDA
18:30 - 19:45
RATIBOŘ
Budova bývalého Svazarmu
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce - začátečníci, pokročilí začátečníci

ČTVRTEK
18:00 - 19:15
NAPAJEDLA
DDM Matýsek
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce - pokročilí začátečníci, mírně pokročilí

Lekce se nekoná 6.12.
NEDĚLE
18:30 - 19:50
ZLÍN
Satyam Jóga Studio
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce
mírně pokročilí, pokročilí

 

OPEN LEKCE

Prána Flow jóga – lekce jógy, která klade důraz na propojení dechu a pohybu, na uvolnění energie (prány) v těle pomocí nejen twistových asán, zklidnění mysli a odbourání stresu. V této lekci se nejen uvolníte, ale uvědomíte si, jak Vám správně provádění pozice umožní si ji vychutnat, netrápit se a pomalu přestat ulpívat na výsledcích. V lekcích se využívají pomůcky např. deky, bloky a pásky.

Jóga pro radost – lekce ve stylu flow jógy propojuje poznatky, které lektorka získala během své letité jógové praxe. Využívá prvky vycházející Vinyasa flow jógy, Radža jógy a Terapeutické jógy. V lekci je pozornost zaměřena na sladění dechu a pohybu, propojení myšlenkových pochodů a jednotlivých pohybů do jógových sekvencí.  Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění, prodýchání, zahřátí těla. Poté následují sekvence ve stoji,  záklonové a předklonové sekvence a závěrečné  uvolnění v relaxací. Lekce se vyvíjejí dle aktuální potřeby klientů, proto je každá lekce pojata v jiném duchu a postavena na jiné koncepci. Nechte volně plynout dech a získejte prožitek z každého pohybu – to je motto lekce.

Venkovní jóga – letní jógové setkání v příjemných venkovních prostorách. Lekce budou různorodé zaměřené na protažení i posílení celého těla, zohledňující i aktuální teploty. V červenci a srpnu v zámeckém parku Kinských (Valašské Meziříčí) pondělky a středy od 18 h. Jen za příznivého počasí – tj. necvičíme za deště. Začátečníci jsou vítáni 🙂

 

 

KURZY


KURZ YIN JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Yin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Pozornost bude věnována působením na pojivové tkáně v těle, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Smyslem jednotlivých lekcí je naučit se uvolňovat oblasti okolo pánve, kyčlí, třísel, prodýchání těchto oblasti a získání nového pocitu z jógy. Budeme vnímat své tělo, naciťovat se na něho a poslouchat hloubku našeho dechu. Mezi pozitivní účinky Yin jógy patří prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie, i pro úplné začátečníky, pro jedince, kteří hledají harmonii nejen pro tělo, ale také pro mysl. Vhodný i pro těhotné od ukončeného prvního trimestru a pro osoby s problémy se zády, dále pro sportovce jako kompenzační cvičení.

 

JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

 

JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ (ZLÍN) Level II/III

Kurz je určen mírně pokročilé až pokročilé praktikanty, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic, dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme zkoušet přípravy na náročnější pozice, především inverzní pozice, z jógové filosofie dokončíme Patandžaliho Jogasútry a v naší jógové praxi nebudou chybět ani pravidelné meditace. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí. Vhodná je minimální pravidelná půlroční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

 

 


Storno podmínky kurzů, platnost permanentek

Kurzy jsou pravidelně na sebe navazující lekce, tudíž pokud se rozhodnete pro kurz, je dobré, abyste jej z větší části absolvovali. V kurzu si lze 2 zameškané lekce po domluvě nahradit (náhrady se vybírají do skončení kurzu, nelze si nahrazovat nevyužité lekce v novém kurzu). V případě dlouhodobé nemoci se lze domluvit na individuálním postupu, v tomto případě prosím o lékařské potvrzení.

Účast na kurzu můžete zrušit maximálně 5 dní před jejich začátkem. Poté je účtován storno poplatek ve výši 50% z ceny kurzu. Pokud účast zrušíte méně něž 24hodin před zahájením kurzu, je platba již nevratná. V obou případech za sebe můžete poslat náhradníka.

Permanentky jsou cenově zvýhodněny oproti jednorázovým vstupům, proto je i jejich doba platnosti omezena na 4 měsíce od zakoupení (u permanentek na 10 vstupů). Po této době již nelze platnost prodlužovat, ani vracet peníze.