JÓGA pro rok 2021

Otevřené lekce jsou bez rezervace, lze na ně přijít a zaplatit jednorázové vstupné či si zakoupit permanentku (zvýhodněné vstupy). Otevřené lekce jsou vhodné pro všechny, kteří mají nepravidelný režim.

Kurz je uzavřený soubor lekcí, kde jednotlivé lekce navazující na sebe. Kurz je vhodný pro všechny, kteří mají rádi pravidelnost a možnost posouvat se dále. Do všech kurzů je nutné řádné přihlášení a úhrada kurzovného předem.

Prosím, přečtěte si na konci stránky storno podmínky a základní pravidla.

Obchodní podmínky

 

Od 22. 11. 2021 je povinnost prokázat se na lekcích dokladem o očkování nebo prodělání covidu ne starším 180 dní. V místnostech se pohybujeme s respirátory, CVIČÍME BEZ NICH.

 

ROZVRH LEKCÍ

PONDĚLÍ
18:15 - 19:40
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
VINYASA FLOWOpen lekce - mírně pokročilí / pokročilí

STŘEDA
17:15 - 18:15
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
FLOW JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKURZ: 8 lekcí/1280 Kč
2.3. - 27.4.2022

Přihlášky od 21.1.
STŘEDA
18:35 - 19:35
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Sál SVČ Domeček
JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA PRO ZAČÁTEČNÍKYKURZ: 8 lekcí/1280 Kč
2.3. - 27.4.2022

Přihlášky od 21.1.
ČTVRTEK
18:00 - 19:15
NAPAJEDLA DDM Matýsek
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce - mírně pokročilí

PÁTEK
16:15 - 17:35
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce - mírně pokročilí
PÁTEK
16:15 - 17:45
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉKURZ: 6 lekcí/1050 Kč
4.3. - 8.4.2022
Přihlásit se
PÁTEK
18:15 - 19:45
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
YIN JÓGA - REGENERACEKURZ: 5 lekcí/1000 Kč
4.3., 18.3., 1.4., 22.4., 6.5.
Přihlásit se
NEDĚLE
17:00 - 18:00
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
VINYASA FLOW JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKYKURZ: 6 lekcí/1050 Kč
6.3. - 10.4.2022

Přihlásit se
NEDĚLE
18:30 - 19:50
ZLÍN
Satyam Jóga Studio (ul.Partyzánská - Vršava)
JÓGA PRO RADOSTOpen lekce - pokročilí

 

 

 

OPEN LEKCE

Prána Flow jóga – lekce jógy, která klade důraz na propojení dechu a pohybu, na uvolnění energie (prány) v těle pomocí twistových ale i jiných energetických ásan. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé, až pokročilé jógové praktikanty. Lekce je vedena ve stylu flow, jednotlivé pozice na sebe navazují v sekvencích, které jsou zaměřeny primárně na získání svalové síly, pružnosti, ale také pozornosti k sobě samému. Na začátku lekci dochází ke zklidnění pomocí dechových technik, chantingu mantry a koncentrace či meditace, dále rozvíjíme svou sílu v sekvenci bojovníků a balančních sekvencích a pružnost ve twistových, záklonových a předklonových pozicích. Závěr patří inverzním pozicích a zklidnění v relaxaci. Doporučená délka praxe – alespoň půl roku.

Jóga pro radost – jedná se o lekci ve stylu Flow jógy propojující poznatky, které lektorka získala během své letité jógové praxe. Využívá prvky vycházející z Vinyasa flow jógy, Radža jógy a Terapeutické jógy. V lekci je pozornost zaměřena na sladění dechu a pohybu, propojení myšlenkových pochodů a jednotlivých pohybů do jógových sekvencí.  Na začátku každé lekce nechybí úvodní zklidnění a chanting manter, prodýchávání a napojení se na tělo skrze krátkou meditaci. Po zahřívacích Pozdravech slunce následují sekvence ve stoji,  záklonové a předklonové sekvence a závěrečné  uvolnění v relaxaci. Lekce se vyvíjejí dle aktuálních potřeb klientů, proto je každá lekce pojata v jiném duchu a postavena na jiné koncepci. Lekce je vedena hlasovými instrukcemi a doprovázena asistencemi (hands on). Nechte volně plynout dech a získejte prožitek z každého pohybu – to je motto lekce.


 

 

 

KURZY

 

KURZ VINYASA FLOW JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Vinyasa Flow jóga je v současnosti velmi populární styl dynamické jógy. Vinyasa znamená přechod z pozice do pozice za pomocí dechu a flow je plynulost, která právě vytváří jemné přechody mezi pozicemi bez dlouhých vydrží. Kurz je zaměřen na základy tohoto jógového stylu. Budeme probírat správnost provedení základních jógových pozic a sekvencí, plynulost přechodů a využití dechu ujjájí. V kurzu se nebudou probírat jógová témata a jen okrajově se dotkneme nádam a manter. Kurz je určen pro zdravé začátečníky i mírně pokročilé jiných jógových stylů.

Pro koho je kurz vhodný:

– pro ty, které pomalé jógové styly nudí a usínají v nich;
– pro zdravé jedince, kterým chybí pohyb;
– pro všechny, kteří se chtějí něco nového naučit, získat správný poměr síly a pružnosti;
– pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zároveň mají plnou mysl, která je neustále zaměstnává;
– pro ty, kterým nevadí, že se na lekci zpotí;
– pro začátečníky, kteří chtějí chodit na otevřené lekce Vinyasa Flow jógy, Hatha Flow jógy, Ashtanga Vinyasa Flow jógy aj. a nemají potřebné základy;
– pro všechny, kteří prostě jen chtějí

 

 

KURZ RELAXAČNÍ JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tento kurz je zaměřen na spojení dechu a relaxačních pozic. Koncepce kurzu vychází z terapeutické jógy a Yin jógy, tedy pomalých zdravotních stylů, které současná posturální jóga nabízí. Pozornost je zaměřena na správném provedení pozic s účinkem uvolnění. K tomu budeme využívat všechny jógové pomůcky, které má studio k dispozici. Dech se nechává volně plynout, postupem času a jeho nácvikem dochází k zapojení plného jógového dechu do jednotlivých pozic. Kurz je vhodný pro všechny úrovně pokročilosti, zejména pro osoby se sedavým zaměstnáním a problémy se zády, sportovce, zdravotně omezené osoby, seniory i pro ty, kteří mají neukotvenou mysl a chtějí se naučit v józe zklidnit a odpočívat.

 

KURZ YIN JÓGA (VHODNÁ I PRO ZAČÁTEČNÍKY)

Yin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí. Pozornost bude věnována působením na pojivové tkáně v těle, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Smyslem jednotlivých lekcí je naučit se uvolňovat oblasti okolo pánve, kyčlí, třísel, prodýchání těchto oblasti a získání nového pocitu z jógy. Budeme vnímat své tělo, naciťovat se na něho a poslouchat hloubku našeho dechu. Mezi pozitivní účinky Yin jógy patří prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Kurz je určen pro všechny věkové kategorie, i pro úplné začátečníky, pro jedince, kteří hledají harmonii nejen pro tělo, ale také pro mysl. Vhodný i pro těhotné od ukončeného prvního trimestru a pro osoby s problémy se zády, dále pro sportovce jako kompenzační cvičení.

 

JÓGA PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY  Level I

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří by rádi začali s jógou objevovat svůj potenciál. Je veden krok za krokem, tzn. v prvních lekcích jsou vysvětleny základy plného jógového dechu a dech jako základní kámen jógy, dále základní pozice, které jsou následně rozvíjeny do náročnějších sekvencí. Důraz je kladen na správné dýchání, propojení dechu a pozic a také správné provádění pozic, což zajišťují asistence lektora. Jednotlivé pozice jsou nejdříve vysvětleny a rozebrány i z anatomického hlediska a poté použity v lekci. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy, osvojí si základy jógy včetně filosofických aspektů a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxí.

 

JÓGA PRO POKROČILÉ ZAČÁTEČNÍKY (ZLÍN) Level II

Kurz je určen všem začátečníkům, kteří absolvovali kurz jógy pro začátečníky a rádi by pokračovali v józe a více se rozvíjeli na poli fyzickém i duchovním. Na tomto kurzu se dozvíte základy jógové filosofie, dechových technik, práci s tělesnými zámky, základní pozice v pozdravech slunce a nejčastější pozice vsedě, vleže, inverzní pozice a jejich modifikace, dále pak základy meditace a umění relaxace. Kurz je veden krok po kroku, jednotlivé lekce na sebe navazují. Absolvent kurz je schopen zvládnout lekce Hatha jógy či pomalé Flow jógy, osvojí si základy jógové filosofie a může pokračovat v dalším kurzu, otevřených lekcích či prohlubovat vlastní jógovou praxi.

 

JÓGA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ  Level II/III

Kurz je určen pro mírně pokročilé až pokročilé praktikanty, kteří již získali základní poznatky z oblasti jógových pozic, dechových technik, jógové filosofie, ale chtějí se posouvat dále a získat větší jistotu v daných v pozicích a sekvencích. V rámci kurzu budeme chantovat mantry, řekneme si jejich význam, budeme se zabývat meditacemi, zkoušet přípravy na náročnější pozice. Tématem tohoto kurzu bude pánev a přilehlé oblasti. Budeme se zabývat spodní částí zad a jemně uvolňovat kyčle a pánevní oblast. Asánová praxe tedy bude zaměřena na vybudování flexibility dolní části trupu a vytvoření svalové síly dolních končetin a naopak uvolnění třísel, kyčlí a vnitřní strany stehen. V jógové filosofii půjdeme úplně k původu jógy – k védským a huinduistickým bohům, kteří jsou součástí manter a jógové mytologie. Kurz je vhodný pro všechny, kteří již absolvovali kurz pro začátečníky či pro samouky, kteří se chtějí dozvědět něco více či potřebují zpětnou vazbu nejen v podobě asistencí (hands on). Vhodná je minimální pravidelná roční jógová praxe a základy dechových technik, absolvování kurzu pro začátečníky či mírně pokročilé.

 

 

 


Storno podmínky kurzů, platnost permanentek

Kurzy jsou pravidelně na sebe navazující lekce, tudíž pokud se rozhodnete pro kurz, je dobré, abyste jej z větší části absolvovali. V dlouhém kurzu si lze 2 zameškané lekce po domluvě nahradit (náhrady se vybírají do skončení kurzu, nelze si nahrazovat nevyužité lekce v novém kurzu), v krátkém kurzu lze 1 zameškanou lekci nahradit. V případě dlouhodobé nemoci se lze domluvit na individuálním postupu, v tomto případě prosím o lékařské potvrzení.

Účast na kurzu můžete zrušit maximálně 5 dní před jejich začátkem. Poté je účtován storno poplatek ve výši 50% z ceny kurzu. Pokud účast zrušíte méně než 24 hodin před zahájením kurzu, je platba již nevratná. V obou případech za sebe můžete poslat náhradníka.

Permanentky jsou cenově zvýhodněny oproti jednorázovým vstupům, proto je i jejich doba platnosti omezena na 4 měsíce (10 vstupů) nebo 5 měsíců (15 vstupů). Po této době již nelze platnost prodlužovat, ani vracet peníze.